Dočasně nepřijímáme nové členy

Zdravím zde všechny potenciální členy našeho střediska i jejich rodiče.


Naše středisko, jak je možné se i dočíst na našich stránkách, má jinak uspořádanou skladbu dětí, než většina jiných středisek. Do třech oddílů střediska Trilobit chodí kluci i holky různého věku. Veškerý chod střediska, jeho zvyklosti, předávání vědomostí a dovedností i program je založen právě na tomto přirozeném společném soužití kluků a holek různého věku.


Velký zájem o skauting obecně pociťujeme samozřejmě také my. Zájem mají ovšem převážně děti (nebo spíše rodiče dětí) nižšího věku. Tedy děti ve věku 6-8 let. Pokud bychom děti dále přijímali rychlostí, kterou jsme je přijímali v uplynulých dvou letech, dostali bychom se do situace, že náš model s přibližně rovnoměrným věkovým rozložením by získal značnou nerovnováhu. V důsledku toho bychom nebyli schopni potom zachovat úroveň stávajícího programu. To bychom samozřejmě nechtěli my ale určitě ani vy.


Budeme určitě rádi, když nám napíšete o vašem případném zájmu, abychom měli představu, jak se situace s množstvím nových členů vyvíjí.


Samozřejmě i nadále přijímáme sourozence již aktivních členů, protože si uvědomujeme, že jejich nepřijetí by pro rodiče znamenalo značné komplikace.


Mockrát děkujeme za pochopení a doufáme, že na nás s touto dočasnou situací nezanevřete.